Automatinių greičių dėžių alyvos ketimas

 

Šiandien vartotojų ir dirbtuvių nuovoka yra daug geresnė. Nėra tokios ATF alyvos, kuri nedegraduotų dėl senėjimo ir eksploatacijos. Ekspertai, užsiimantys automatinių pavarų dėžių aptarnavimu, rekomenduoja nuolatinę alyvos kontrolę ir jos pirmąjį keitimą nuvažiavus ne daugiau kaip 60 000 km, o vėliau kas – 30 000 km. Aptarnavimo veiksmai, susiję su ATF alyvos kokybės ir lygio kontrole bei jos periodiniu keitimu, pastebimai pailgina dėžės tarnavimo laikotarpį bei dažnai padeda greitai nustatyti galimus smulkius gedimus, o tai gali apsaugoti savininką nuo brangaus pavarų dėžės remonto. Parinkdami ATF alyvą turime vadovautis tik pavarų dėžės gamintojo nurodymais. Nustatydami alyvos specifikaciją, gamintojai labai tiksliai apibrėžia, kokios rūšies ATF alyva turi būti naudojama jų pavarų dėžėje. Dėl to turime pasirinkti tokią alyvą, kuri atitinka šios normos reikalavimus. Taip pat būtina atkreipti dėmesį į tai, kad alyva būtų pagaminta žinomo gamintojo, užtikrinančio aukščiausią kokybę.

Apibendrinant, alyvą automatinėje pavarų dėžėje BŪTINA reguliariai keisti. Reguliarus alyvos keitimas užtikrins Jūsų pavarų dėžei ilgesnį eksploatacijos laikotarpį ir darbą be gedimų. Vis didėjančiame dirbtuvių, besispecializuojančių vadinamųjų „automatų“ aptarnavime, tinkle galite pasikeisti ATF alyvą.
 

Kodėl reikia keisti alyvą automatinėje pavarų dėžėje?

- Veikiama trinties alyva nusidėvi. Važiavimas su apkrova, dideliu greičiu, kamščiuose turi įtakos alyvos temperatūrai. Veikiama aukštos temperatūros, laikui bėgant, alyva praranda savo savybes.

- Ore esantys vandens garai susimaišo su alyva, dėl to ji praranda savo savybes. Kuo ilgiau nekeičiame alyvos, tuo prastesni alyvos parametrai.

- Trumpai tariant, laikui bėgant alyva sensta. Alyvų gamintojai apibrėžia transmisijų alyvų tinkamumą 5 metų laikotarpiui – čia kalbama apie alyvos laikymą pakuotėje, o „dirbanti“ alyva tarnauja dar trumpiau.

- Dėl krumpliaračių darbo krumplinėje pavaroje susidaro metalo drožlės. Net ir geriausios medžiagos bei užpildymas geriausia alyva neapsisaugos dėžės nuo šio reiškinio. Plaukiojančios drožlės gali pažeisti kitus pavarų dėžės elementus, todėl jas būtina pašalinti.

 

REGISTRACIJA:  +37068646443

                                  info@transfortas.lt